iDoklad.cz

Řešení pro EET nabízí také online fakturační systém iDoklad.cz. Pro občasné vystavování účtenek přichází s vestavěnou funkci Prodejka, pro offline prodej pak s aplikací Profi Účtenka.

Pokud ve většině případů fakturujete a jen zcela výjimečně prodáváte něco za hotové, vystačíte si s vestavěnými bezplatnými funkcemi iDokladu. V nastavení zadejte potřebné údaje a certifikáty podle zákona EET a nově můžete kromě faktur vystavovat takzvané Prodejky.

Systém vaším jménem odešle všechny potřebné údaje do online systému a získá pro vás potřebný kód FIK. Následně pak můžete vytisknout účtenku, která splňuje všechny náležitosti zákona o elektronické evidenci tržeb. Výhodou je, že Prodejka v iDokladu je zdarma.

Web s informacemi: www.idoklad.cz

Pokud prodáváte za hotové častěji, můžete si od stejné firmy stáhnout aplikaci Profi Účtenka, která je dostupná pro mobily a tablety s Androidem, iOS a Windows. Také ona komunikuje s iDokladem, tentokrát ale jen formou evidence dokladů, které pak můžete snadno exportovat do firemního účetnictví. K samotnému EET bezplatná aplikace zcela postačí.

Můžete v ní totiž vystavovat účtenky jak přímým zadáním částky, tak výběrem z přednastaveného ceníku. Aplikace je buď přenese do systému ministerstva v běžném režimu, nebo vystaví offline a s ministerstvem si vše vyřídí, až se dostane k internetu. Přes bluetooth k ní můžete připojit i tiskárnu.

Web s informacemi: www.profiuctenka.cz

 

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.